Winietki ślubne

Winietki ślubne

Każda Para Młoda ma wiele rzeczy do przygotowania i organizacji na swój ślub. Oprócz zaproszeń, kwiatów i innych dekoracji, ważnym elementem są winietki ślubne, które pozwolą gościom znaleźć swoje miejsce przy stole. Ten sam wzór można wykorzystać również jako podpis słodkości na słodkim stole czy podpis dań na stole wiejskim. Winietki na stół powinny pasować do charaktery i koloru przyjęcia. Przygotowaliśmy zestawienie winietek, które wykorzystaliśmy w dotychczasowych naszych realizacjach. Mamy nadzieję, że się zainspirujecie 🙂

Rodzaje winietek

Na rynku funkcjonuje wiele rodzajów winietek na stoły weselne:

  • najbardziej tradycyjnymi są papierowe winietki stojące samodzielnie. Najczęściej są w prostokątnym kształcie, ale mogą być również w mniej tradycyjnej formie (np. z wystający kółkiem). Mogą być kolorowe, na mocnych, tekturowych podkładkach lub mieć różne kształty. Poniżej część z tych, które wykorzystywaliśmy przy dotychczasowych realizacjach:

  • często występuję również winietki ślubne na podstawce. Tutaj też mamy wiele różnych możliwości. Możemy wykorzystać specjalne podstawki np. złote stojaczki, brylanciki. Na wesela w stylu rustykalnym idealne będą winietki rustykalne czyli drewniane podstawki.

Lizaki Bazowe

  • są również oryginalne winietki ślubne, które zachwycają swoją nieszablonową formą. Takimi winietkami są m.in. podpisy na wykałaczkach wbite w słodkości np. czekoladkę ferrero rocher, karteczki wbite w szyszki lub przywiązane do kwiatków na serwetce. Częstym rozwiązaniem jest również wykorzystanie prezencików dla gości – na słoiczkach z miodem czy pudełkach ze słodkościami można wypisać imię i nazwisko gościa.  Tak naprawdę Parę Młodą ogranicza tylko wyobraźnia 🙂

 

Szablony winietek

Ważne, aby winietki ślubne pasowały do rodzaju przyjęcia. Na winietkach na stołach lub przy atrakcjach weselnych mogą pojawić się te same wzory co na zaproszeniach ślubnych, mogą być stworzone w kolorze pasującym do wystroju sali weselnej lub nawiązywać do motywu przewodniego przyjęcia. Mogą również podkreślać oryginalny charakter uroczystości.

Słodki Stół Branża Medyczna

Przy tej realizacji na winietce dodaliśmy inicjały Pary Młodej i grafiki podkreślające motyw filmowy.

Przy tej realizacji wykorzystaliśmy znak zaprojektowany specjalnie na wesele – inicjały Pary Młodej.

 

Winietki do specjalnego użytku

Winietki są również świetnym sposobem na oznaczenie  specjalnych gości. W przypadku najbliższej rodziny można sobie darować standardowy podpisać imienia i nazwiska, a wybrać bardziej czułe określenia, np. Kochana Mama, Super Teściu. Można również zamiast nazwiska wpisać ksywkę gościa weselnego. Myślę, że najbliżsi docenią taki gest.

Na winietkach można również napisać dodatkowo informacje, jak w przypadku naszej poniższej realizacji. Na podpisach słodkości oznaczyliśmy produkty, które były bezglutenowe.

Smart

 

Spersonalizowane winietki przy swoim słodkim stole – napisz!

Sprawdź także: