Inspiracje na słodki stół dla dzieci

Inspiracje na słodki stół dla dzieci

Jak zachwycić gości przyjęcia dla dzieci? Przygotować słodki stół ze słodkimi przysmakami! Na pewno urozmaici to każde przyjęcie kierowane do najmłodszych. Słodki stół to coraz popularniejsza alternatywa lub dopełnienie do tradycyjnych tortów urodzinowych czy komunijnych.  Stanowi nie tylko pyszną ozdobę przyjęcia, ale również świetną zabawę dla dzieci, które mogą samodzielnie wybierać ulubione smakołyki.

Jeśli szukasz inspiracji na słodki stół dla dziecka, zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami.

Na jakie elementy zwrócić uwagę przy organizacji tego typu imprez?

 

  • dobierz odpowiednie słodkości – pamiętaj, żeby na takim stole znalazły się ulubione słodkości twojego dziecka i jego gości. Mogą to być zarówno tradycyjne słodkości takie jak babeczki oraz takie gotowe, które cieszą się największą popularności – jak popcorn czy ciepłe lody. Lepiej wybierać mniejsze słodycze, które nie będą stanowić wyzwania przy spożywaniu i zmniejszą prawdopodobieństwo pojawienia się plam na ubraniach 😉

 

  • spersonalizuj słodki stół –  warto jest podkreślić kto jest solenizantem / jubilatem przyjęcia. Ważne jest również to, aby dobrać dodatki, które uwydatnią z jakiej okazji jest to spotkanie. Mogą to być specjalne pikery do słodkości, specjalnie stworzone winietki i ramki lub inne elementy dekoracyjne.

 

  • zadbaj o odpowiednie „opakowania” – jeśli wiesz, że na przyjęciu będą małe dzieci to zamiast deserków w szklanych słoiczkach lepsze będą te w plastikowych pojemniczkach. Dobrze używać papilotek, aby słodkość była w papierowych opakowaniach. Ułatwi to przenoszenie słodyczy.

 

  • dodaj ciekawe dekoracje – przy słodkich bufetach dla dzieci idealnie pasują pompony, rozety i balony. Warto powiesić baner przed takim stołem. Najlepiej kolorowe lub z motywem przyjęcia!

 

Słodki stół na chrzest święty

Chrzest święty to wyjątkowa uroczystość, dlatego słodki stół powinien być elegancki i stonowany. Idealnie sprawdzą się pastelowe kolory i delikatne dekoracje. Na stole mogą znaleźć się babeczki, ciasteczka, makaroniki, bezy i inne słodkości w subtelnych smakach. Na chrzciny wybierane są raczej dodatki w kolorze białym lub niebieskim. Warto podkreślić motyw chrzcin elementem graficznym np. na winietkach lub banerach.

Slodki Stół Na Chrzciny

Niebiesko-złoty kącik na chrzciny

Słodki Stół Na Chrzciny

Niebieski kącik na chrzest święty

Słodki stół na Komunię Świętą

W przypadku organizacji słodkich stołów dla starszych dzieci warto wziąć pod uwagę ich zdanie. Należy dobrać słodkości również pod preferencje dziecka, dla którego zorganizowało się przyjęcie. W przypadku tego typu spotkań można dodać trochę bardziej kolorowych elementów, aby jak najbardziej były dopasowane do charakteru pociechy.

Słodki Stół Na Komunie świętą Dla Dziewczynki

Różowy kącik komunijny

Słodki Stół Na Komunie świętą

Niebieski kącik na komunie świętą

Candy Bar Na Komunie

Biało-złoty słodki stół na komunie św.

Słodki stół na urodzinki

Urodziny to czas szaleństwa i zabawy, dlatego słodki stół może być bardziej kolorowy i fantazyjny. Można go dopasować do motywu przewodniego przyjęcia, np. bajki, filmu czy gry. Na stole mogą znaleźć się lizaki, żelki, cukierki, popcorn i inne słodkości, które uwielbiają dzieci.

Słodki Stół Dla Dzieci

Słodki stół w stylu Lisek Łakomczuszek

 

Słodki stół na urodziny nastolatków:słodki stół kielce

Na urodzinach skierowanych do nastolatków pamiętaj, aby dopasować go do preferencji dziecka. Można wykorzystać ulubiony kolor lub motyw przewodni, tak, aby pasował do przyjęcia.

Smart

Złoto-czarny słodki stół

Slodki Stol Lata80

Słodki stół w stylu lat 80tych

Chabrowy Kącik Słodkości

Słodki stół w stylu filmowym

Candybar Gatsby

Słodki stół w stylu Gatsby

słodki stół kielce

Zapytaj o ofertę!

Słodki stół to doskonały sposób na urozmaicenie każdego przyjęcia dla dziecka. Pyszne smakołyki i piękne dekoracje z pewnością zachwycą wszystkich gości. Chętnie pomożemy w przygotowaniu kącika słodkości na przyjęcie twojego dziecka.

Pamiętaj również o swoich najmłodszych gościach na innego rodzaju przyjęciach. Jeśli organizujesz słodki stół na weselu to dodaj do niego słodkości, które spodobają się również dzieciom. Jeśli nie wiesz jakie słodkości dobrać  – skontaktuj się z nami.

 

Sprawdź także: