Trendy na rok 2022 w słodkich stołach

Trendy na rok 2022 w słodkich stołach

Jak co roku, każda z branży określa trendy, które mogą królować w kolejnym sezonie. Od 2 lat staramy się przewidzieć co będzie modne w kolejnym roku. Naszą analizę dokonujemy na podstawie obserwacji branży candy bar i ślubnej oraz na podstawie trendów światowych z różnych dziedzin. Trendy na 2020 znajdziecie pod tym linkiem, a zeszłoroczne spisaliśmy tutaj.
Poniżej 6 trendów, które naszym zdaniem będą zauważalne na słodkich stołach w 2022 roku.

1. Kolorowo

Jak co roku, Instytut Pantone wybiera kolor roku. Odcieniem 2022 roku jest Very Peri – to odcień fioletu z nutą niebieskiego. Według firmy, kolor ma pobudzać kreatywność i inspirować do działania. Ma ożywiać twórcze myślenie.

Widać trend mocnych i wyrazistych odcieni. Będzie sporo wesel o bordowych dodatkach albo w kolorach butelkowej zieleni. W branży modowej będą pojawiały się ubrania w mocnych odcieniach i w nieoczywistych połączeniach. To na pewno przełoży się również na aranżacje imprez.

Po przeciwnej stronie znajdują się zwolennicy pastelowych kolorów. Różne źródła donoszą, że to właśnie delikatne, jasne dodatki będą trendem na ten sezon ślubny. Odcieniami roku 2022 będą też kolory ziemi takie jak zieleń, brąz, beż.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez PANTONE (@pantone)

 

2. Wyraziste motywy

W dalszym ciągu będą popularne przyjęcia z ustalonym motywem przewodnim. Może to być kolor dominujący na dodatkach sali, papeterii czy w ubiorze lub konkretny styl wesela. Wszystko zależy od preferencji Pary Młodej. To od nich zależy czy spodoba im się wesele w stylu Wielkiego Gatsby, z dodatkami rustykalnymi czy z motywem filmowym.

Jeśli para wybierze określony motyw wesela, należy sprawić, aby również słodki stół pasował do tego stylu. Można stworzyć winietki dopasowane do winietek na stołach. Można wybrać kolor dominujący na słodkościach, obrus oraz dobrać dodatki podkreślające wybrany styl.
Według raportu Pinterest  w 2022 wielkiego triumfu doczekają się pełny – zarówno jako dodatek do ubrań, dekoracji domów, jak i imprez. Myślę, że candy bar w otoczeniu pereł prezentowałby się bardzo elegancko!

Pamiętaj, że możemy stworzyć dla Ciebie słodki stół na wesele z dowolnym motywem przewodnim! Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły.

3. W zgodzie z naturą

Czas pandemii sprawił, że na nowo doceniliśmy naturę i możliwość obcowania z nią. Kto z nas nie uciekał do zamkniętych lasów? 🙂 W tym roku w branży weselnej będzie można zobaczyć sporo dekoracji inspirowanych naturą. Częściej będą organizowane śluby i wesela plenerowe. Będą na nich królowały wiszące kompozycje kwiatowe, pnącza i duże zielone liście. I kwiaty. Dużo kwiatów! Oprócz intensywnego koloru zielonego będzie można znaleźć sporo dodatków w kolorze ziemi –  brązy, beże, brudny róż. Takie odcienie będą się pięknie prezentowały z tradycyjną bielą. Również dodatki będą inspirowane naturą. Na wesela znajdą się drewniane podstawki i dekoracje z sznurków jak makramy. Dla miłośników stylu rustykalnego lub sielskiego to będzie piękny rok!

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Laura Montauti (@withloveeventplanner)

 

4. Słodki stół trendy 2022 – Dużo światła

2022 rok będzie pod znakiem światła. Sale będą ozdobione girlandami świetlnymi i świeczkami. Podwieszane lampki nad sufitem będą imitowały gwieździste niebo. Wszystko by nadać romantycznego charakteru. Pomóc mogą napisy świetlne, które można również ustawić koło słodkich stołów. Pięknie prezentują się napisy takie jak „Mąż i żona” czy „Better together”. Można również stworzyć specjalny napis pasujący do aranżacji słodkiego stołu, jak np. „czekolada rozumie” 🙂

 

5. Tło za słodkim stołem

Po raz kolejny zauważyliśmy tendencje wykorzystania balonów do przystrajania słodkich stołów. W sezonie 2022 to istny #MustHave. Teraz oprócz samych girland z balonów ważne są również ścianki, które znajdują się za stołem ze słodkościami.
W 2021 roku modne były złote stelaże w kształcie koła lub sześciokąta. W tym sezonie będą królowały wypełnione ścianki w delikatnych kształtach półkola. Według raportu Pinteresta to właśnie krągłości, łuki i zaokrąglenia zdominują wnętrzarskie realizacje.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @balooninsta

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Mila Party Co. (@milapartyco)

 

6. Oryginalne kształty

W zeszłorocznym zestawieniu z trendami pojawiły się torty w oryginalnych kształtach. W tym roku będzie królował tzw. „portal cake” (Forward Cake) czyli tort ułożony na boku. Jest to nietuzinkowa propozycja, która na pewno zrobi wrażenie na gościach!

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Copper Fork Cakes (@copperforkcakes)

 

Mamy nadzieje, że powyższe propozycje zainspirują Was do ślubnych działań. Jeśli szukacie kogoś, kto pomoże w organizacji twojej najlepszej wersji słodkiego stołu.  Zapraszamy do kontaktu

Źródła – inspiracje na słodki stół 2022:

 

Skontaktuj się z nami!