Podziękowania dla gości weselnych

Podziękowania dla gości weselnych

Ślub i wesele są szczególnym momentem w życiu każdego człowieka. To często długo wyczekiwany moment, który chcemy spędzić z najbliższymi – rodziną i znajomymi. Chcemy, aby cieszyli się oni naszym szczęściem. W polskiej tradycji utarło się, aby podziękować gościom weselnym za przybycie drobnym upominkiem. Małe prezenciki to miły gest od pary młodej. Do niedawna każda para otrzymywała pudełeczka ciasta lub butelkę alkoholu. Obecnie pomysłów na podziękowania dla gości weselnych jest o wiele więcej.

Wcześniej przedstawiliśmy oryginalne pomysły na atrakcje weselne, teraz przedstawiamy najciekawsze naszym zdaniem prezenty dla gości weselnych.

Pomysły na podziękowania dla gości weselnych

Podziękowania dla gości weselnych, którymi możecie się zainspirować. Ich cena zazwyczaj waha się od kilku groszy do kilku złotych za sztukę. Prezenty dla gości weselnych najlepiej zakupić w sklepie internetowym. Przy większych ilościach dostawa zapewne będzie bezpłatna, a wysyłka szybka.

Magnesy jako upominki dla gości

Personalizowane magnesy jako upominek to jeszcze mało popularny sposób na podziękowanie dla gości weselnych. Magnesy z podziękowaniem mogą przybrać różną formę np. serca i być z wygrawerowanymi Waszymi imionami. Najczęściej są drewniane i mają różne dodatki. Najfajniejsze jest to, że sklep internetowy zazwyczaj oferuje duży wybór oraz opcję personalizacji. Taki magnes, ucieszy szczególnie ich kolekcjonerów.

Weselne słodkie podziękowania

Wyjątkowe słodkie podziękowania dla gości weselnych to chyba prezent, z którego każdy będzie zadowolony. Mogą przybrać różną formę od małych pudełeczek ze słodkościami, przez personalizowane czekoladki po ciasteczka z wróżbą na wesele. Mogą to być także cukierki na wesele np. krówki z imionami pary Młodej czy czekoladki Merci. Lizaki to idealne podziękowania dla małych gości – dzieci je uwielbiają. Skontaktuj się z nami, a wspólnie ustalimy, jaki słodkie pudełeczka będą idealne dla Twoich gości!

Pexels Irina Edilbaeva 2204634

Eleganckie buteleczki jako prezenty dla gości weselnych

Upominki dla gości weselnych mogą przybrać również formę buteleczki. Jej zawartość jest dowolna. Oczywistym wypełnieniem jest alkohol np. zdrowotna nalewka. Małe buteleczki szampana czy wina to idealne prezenty dla gości pełnoletnich. Mini butelki są personalizowane, często ozdobione kokardką czy słomką.

Oprócz procentów weselne buteleczki mogą zawierać np. herbatę albo kawę. Ciekawym pomysłem są również słoiczki z miodem.

„Zielone” prezenty dla gości weselnych

Ten pomysł na podziękowanie dla gości, obok słodkości przypadł nam szczególnie do gustu. Ciekawym upominkiem dla gości od pary młodej jest mała roślinka np. sukulent czy kaktusik. Roślinki takie można wykorzystać jako podstawki na winietki dla gości, a następnie pozwolić zabrać je do domu gościom. Taki upominek na pewno pozostanie na długo w pamięci gości (szczególne jeśli będą musieli go często podlewać). Roślina będzie przypominać im o Waszej uroczystości i miłych wspomnieniach z nią związanych.

Inne różności dla gości

Jak widzimy wśród podziękowania dla gości weselnych królują upominki dla gości z imionami pary młodej i datą ślubu (wesela). Wybór jest ogromny – można wybrać mniej typowe, oryginalne podziękowania dla gości weselnych. Do takich możemy zaliczyć bańki mydlane, weselne przypinki dla gości czy wachlarze (szczególnie jeśli Wasze wesele odbywa się w upalne dni). Ciekawym prezentem od pary młodej może być świeczka, przy której później goście będą ciepło wspominać, jak dobrze bawili się z Wami.

Pexels Daria Shevtsova 880459Upominki dla gości weselnych – dodatki

Niezależnie od tego jakie podziękowania dla gości weselnych wybierzecie, nie możecie zapomnieć o dodatkach. Prezenty dla gości mogą mieć bileciki do upominków, wstążki, kokardki i klamerki. Będą one przydatne szczególnie jeśli zamierzacie obdarować gości czymś np. lawendą w woreczku.

A Wy, jakie podziękowania dla gości weselnych wybierzecie?