Jak wygląda wesele w stylu retro?

Jak wygląda wesele w stylu retro?

Co to jest styl retro?

Stylu retro to nawiązanie do minionych dziesięcioleci, odnoszący się do jakiś konkretnych lat ubiegłego wieku. Często określany jest również stylem vintage. Styl zainspiruje każdego, kto kocha historię. Retro to po prostu coś starego, staromodnego, z dawnych lat. W tym nurcie ważne jest odpowiednie dobranie dodatków i zwracanie uwagi na szczegóły, które tworzą odpowiedni klimat. Jest to styl, który szczególnie upodobały sobie osoby szukające swoich korzeni i własnego sposobu na oryginalność. To idealny sposób na nadanie rzeczom drugiego życia! Wpływ minionych dekad widać zarówno w modzie, we wnętrzu jak i organizacji imprez. Styl retro / vintage może być bardzo różny – wszystko zależy do jakich lat się odnosi.

Ślub i wesele w stylu retro – o czym musisz pamiętać?

Tematyczne wesela są obecnie popularnym trendem w branży ślubnej. Coraz więcej osoby decyduje się na organizację przyjęć w stylu vintage. Organizacja imprezy tematycznej to gwarancja ciekawych wspomnień. Rekwizyty na weselu w stylu retro inspirowane są dodatkami minionych lat. Liczy się przede wszystkim coś starego, eleganckiego i antycznego.  Dekoracje najlepiej szukać na pchlich targach, w sklepach z antykami lub przejrzeć szafę babci 🙂 Goście mogą się przebrać lub mieć jakieś konkretne elementy garderoby, które były charakterystyczne w minionych latach. Podczas organizacji przyjęcia vintage należy zadbać o spójny wystrój sali, klimatyczne oświetlenie oraz odpowiednią muzykę. Oprócz elementów nawiązujących do danego okresu warto zapewnić również dodatkowe atrakcje nawiązujące do stylu. Świetnym pomysłem jest zorganizowanie słodkiego stołu w stylu RETRO – idealna atrakcja na retro przyjęcie.

Impreza w stylu lat 20-tych:

Słowa, które określają imprezę w tym stylu – to Wielki Gatsby, Hollywood, przepych i splendor. Królowały wtedy białe duże pióra i korale. Kolorami dominującymi była czerń i złoto. Wszystko połączone z (wręcz) przesadną elegancją i bogactwem. Więcej zdjęć z naszej realizacji w stylu Wielkiego Gatsby, znajdziesz pod linkiem – klik. 

Candybar Gatsby

 

Impreza w stylu lat 80-tych:

Do charakterystyki lat 8o XX wieku wystarczą dwa słowa kluczowe – disco i kiczowatość 🙂 Królują wyraziste kolory – róż, żółty, pomarańcz. Idealnym dodatkiem tego typu imprez jest kula dyskotekowa, cekinowe obrusy i kolorowe frędzle. Nie może zabraknąć też kaset i świecących neonów. Nasza realizacja w stylu lat 80-tych – klik. 

Slodki Stol Lata80słodki stół kielcesłodki stół kielcesłodki stół kielce

Zapytaj o ofertę!

słodki stół kielceMotyw ślubny w stylu retro to oryginalna alternatywa na tradycyjne wesela. Staromodny motyw retro to świetny sposób, aby pokazać swoją osobowość i kreatywność, zachowując jednocześnie wierność tradycyjnemu weselu. Tego typu imprezy pozwolą oderwać się od codzienności dzięki oryginalnej scenografii, charakterystycznej muzyce czy niestandardowym atrakcjom. Na pewno spodoba się gościom, którzy doceniają indywidualny styl przyjęcia weselnego.

 

Sprawdź także: