Słodki stół w stylu rustykalnym

Słodki stół w stylu rustykalnym

Każde wesele opiera się na jakimś wspólnym elemencie. Czy to określonym kolorze, czy powtarzalnym elemencie. Coraz popularniejsze stają się imprezy, które organizowane są w konkretnym motywie. Jednym z najpopularniejszych są wesela w stylu rustykalnym.


Styl rustykalny to styl kreowany na wiejski klimat. Jest nawiązaniem do ludowości, vintage i eko. Kolorami dominującymi są odcienie nawiązujące do natury – brąz, beż, zieleń. Wszystkie dodatki, w tym słodki bufet, powinny być harmonijne i spójne – dostosowany do klimatu imprezy. Jakich elementów powinno się użyć do aranżacji słodkiego stołu z motywem boho? Poniżej znajdziecie odpowiedzi na to pytanie:

 

 

Podstawa

Najważniejszym elementem są naczynia, które tworzą trzon kącika słodkości. Słodki stół w stylu rustykalnym opiera się na drewnianych skrzynkach i skrzyneczkach oraz drewnianych podstawkach. Najlepiej wykorzystać do tego krążki wycięte z drewna, które mają jeszcze część kory. Szklane naczynia również pasują do tej aranżacji.  Zamiast obrusu najlepiej wykorzystać materiał lub bieżnik z juty, który idealnie pasuje do wiejskiej stylizacji. Najlepiej jakby była wykończona koronką.

 

Dekoracje

Jeśli mamy przygotowane podstawowe elementy, należy skupić się dekoracjach. To właśnie detale kreują ostateczny wygląd kącika słodkości. Przy organizowanym przez nas candy bar w stylu rustykalnym nie mogło zabraknąć papierowej girlandy. Wśród drewnianych elementów znalazły się specjalnie stworzone świeczniki. Sposób na nie był prosty – szklane słoiki, koronka, lniany sznurek i białe świeczki.  Białe serduszka, które używamy najczęściej do aranżacji, zostały zastąpione szarymi i brązowymi drewnianymi odpowiednikami. Nawet serwetki i torebeczki musiały być w odpowiednim ziemistym kolorze. Całą kompozycję dopełniały bukiety z polnych kwiatów.

 

Słodkości

Dobór odpowiednich słodkości też jest uzależniony od wybranego motywu przyjęcia. Najważniejszą zasadą w stylu rustykalnym to dużo owoców! Na takim słodkim stole powinny znaleźć się babeczki i mini tartaletki, na których czele znajdą się pyszne owoce. Najlepiej, które kojarzą się z wiejskim klimatem takie jak borówki, truskawki, maliny. Jeśli na stole mają znaleźć się deserki – pamiętaj, żeby były w szklanych słoiczkach, a nie plastikowych pojemnikach. Dobrym pomysłem będzie też dodać rogaliki i pączusie. Reszta słodyczy zależy od wyboru Państwa Młodych, ale należy pamiętać, że na słodkim stole w stylu boho powinny królować słodkości w kolorze brązu i beżu.

Mamy nadzieje, że nasze realizacje zainspirują Was do stworzenia własnych candy barów w stylu rustykalnym. Jeśli nie czujecie się na siłach do samodzielnej aranżacji kącików ze słodkościami, zlećcie je profesjonalistom. Oni wiedzą jak zadbać o wybór słodkości i odpowiedni wystrój. Szukasz słodkiego stołu w Kielcach – zapraszamy do kontaktu! Jeśli nie masz potrzebnych rzeczy do stworzenia słodkiego stołu to zainteresuj się naszą ofertą na wynajem naczyń i dekoracji.