Słodki stół w stylu rustykalnym

Słodki stół w stylu rustykalnym

Każde wesele opiera się na jakimś wspólnym elemencie. Czy to określonym kolorze, czy powtarzalnym elemencie. Coraz popularniejsze stają się imprezy, które organizowane są w konkretnym motywie. Jednym z najpopularniejszych są wesela w stylu rustykalnym.


Styl rustykalny to styl kreowany na wiejski klimat. Jest nawiązaniem do ludowości, vintage i eko. Kolorami dominującymi są odcienie nawiązujące do natury – brąz, beż, zieleń. Wszystkie dodatki, w tym słodki bufet, powinny być harmonijne i spójne – dostosowany do klimatu imprezy. Jakich elementów powinno się użyć do aranżacji słodkiego stołu z motywem boho? Poniżej znajdziecie odpowiedzi na to pytanie:

Podstawa

Najważniejszym elementem są naczynia, które tworzą trzon kącika słodkości. Słodki stół w stylu rustykalnym opiera się na drewnianych skrzynkach i skrzyneczkach oraz drewnianych podstawkach. Najlepiej wykorzystać do tego krążki wycięte z drewna, które mają jeszcze część kory. Szklane naczynia również pasują do tej aranżacji.  Zamiast obrusu najlepiej wykorzystać materiał lub bieżnik z juty, który idealnie pasuje do wiejskiej stylizacji. Najlepiej jakby była wykończona koronką.

 

Rustykalny Z Ciastami

Słodki Stół W Leśnym Stylu

Zapytaj o ofertę!

Dekoracje

Jeśli mamy przygotowane podstawowe elementy, należy skupić się dekoracjach. To właśnie detale kreują ostateczny wygląd kącika słodkości. Przy organizowanym przez nas candy bar w stylu rustykalnym nie mogło zabraknąć papierowej girlandy. Wśród drewnianych elementów znalazły się specjalnie stworzone świeczniki. Sposób na nie był prosty – szklane słoiki, koronka, lniany sznurek i białe świeczki.  Białe serduszka, które używamy najczęściej do aranżacji, zostały zastąpione szarymi i brązowymi drewnianymi odpowiednikami. Nawet serwetki i torebeczki musiały być w odpowiednim ziemistym kolorze. Całą kompozycję dopełniały bukiety z polnych kwiatów.

Rustykalny Bukiet

Rustic Candy Bar

Słodkości

Dobór odpowiednich słodkości też jest uzależniony od wybranego motywu przyjęcia. Najważniejszą zasadą w stylu rustykalnym to dużo owoców! Na takim słodkim stole powinny znaleźć się babeczki i mini tartaletki, na których czele znajdą się pyszne owoce. Najlepiej, które kojarzą się z wiejskim klimatem takie jak borówki, truskawki, maliny. Jeśli na stole mają znaleźć się deserki – pamiętaj, żeby były w szklanych słoiczkach, a nie plastikowych pojemnikach. Dobrym pomysłem będzie też dodać rogaliki i pączusie. Reszta słodyczy zależy od wyboru Państwa Młodych, ale należy pamiętać, że na słodkim stole w stylu boho powinny królować słodkości w kolorze brązu i beżu.

Słodki Stół Drewniany

Mamy nadzieje, że nasze realizacje zainspirują Was do stworzenia własnych candy barów w stylu rustykalnym. Jeśli nie czujecie się na siłach do samodzielnej aranżacji kącików ze słodkościami, zlećcie je profesjonalistom. Oni wiedzą jak zadbać o wybór słodkości i odpowiedni wystrój. Szukasz słodkiego stołu w Kielcach – zapraszamy do kontaktu! Jeśli nie masz potrzebnych rzeczy do stworzenia słodkiego stołu to zainteresuj się naszą ofertą na wynajem naczyń i dekoracji.

Skontaktuj się z nami!