Ile kosztuje słodki stół? Jaki koszt na osobę?

Ile kosztuje słodki stół? Jaki koszt na osobę?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań przez naszych klientów są pytania: ile kosztuje słodki stół i jaki koszt na osobę?. O ile jesteśmy w stanie ustalić koszt usługi stworzenia kącika słodkości, o tyle nie jesteśmy w stanie ustalić ceny za 1 gościa. Dlaczego? Wynika to z naszego podejścia do słodkich stołów 🙂

Słodki stół jako atrakcja przyjęcia

W naszej działalności wychodzimy z założenia, że słodki stół to atrakcja weselna. To świetne dopełnienie jedzenia dostępnego na sali, w tym również ciast. Każdy klient sam decyduje, jak chce wkomponować nasze słodkości w inne smakołyki dostępne na przyjęciu. Rekomendujemy jednak, na sali znalazły się zarówno ciasta, jak i słodki stół.

Dlaczego?

Po 1. Kącik słodkości, jako atrakcja na przyjęcie, ma za zadanie zaskoczyć gości czymś niestandardowym, co wyróżni daną imprezę od innych. Nie tylko ma smakować (oczywiście!), ale również wzbudzić zachwyt swoim wyglądem. Najlepiej jakby pasował do całego charakteru przyjęcia. Jeśli wesele organizowane jest w kolorze złotym – słodki stół powinien być dopełnieniem aranżacji sali i stołów. Jeśli event organizowany z powtarzalnym, niestandardowym motywem, na słodkim stole również powinien znaleźć się ten motyw.  Jeśli przyjęcie jest w stylu rustykalnym, morskim lub jeszcze innym – kącik słodkości również powinien być w takim stylu. Powinien – choć nie musi, bo to zawsze klienci wiedzą czego chcą i jaki mają pomysł na candy bar. My chętnie zajmiemy się realizacją tej wizji!

Po 2. Ilość słodkości jest ograniczona. Z doświadczenia wiemy, że goście po wejściu na salę, od razu kierują się do słodkiego stołu. Właśnie dlatego, że wzbudza to ich ciekawość i chętnie skosztują coś słodkiego jeszcze przed pojawieniem się głównego dania. Jednym słowem – słodkości znikają jak świeże bułeczki!

Po 3. Nie każdy jest miłośnikiem muffinek, deserków czy mini bez. Część gości może być przyzwyczajonych do tradycyjnych ciast i to właśnie je wybierze. Warto mieć zróżnicowane potrawy, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Koszt słodkiego stołu – ile kosztuje słodki stół?

Jak to bywa z usługami – ciężko od razu wycenić pracę, ponieważ zależy ona od różnych czynników i zmiennych, które mają wpływ na czas realizacji, a to przekłada się na koszt. Chcąc zaoszczędzić swój i klientów czas – postanowiliśmy stworzyć pakiety. A dokładnie 4 różne pakiety.

Na cenę każdego pakietu składają się:

 • słodkości – ilość jest zależna od naczyń np. na paterze z muffinkami zmieści się 10 sztuk, na paterze z mini bezami zmieści się 8 sztuk, na talerzu z deserkami natomiast 16 sztuk. Wybór słodkości zawsze dokonuje Klient,
 • wynajem naczyń – patery, słoje, talerze, kielichy itp.
 • wynajem dodatków – postumenty, podkładki, bieżnik, serwetki itp.
 • spersonalizowane winietki – dostosowane do wybranego koloru lub motywu,
 • aranżacja przestrzeni – dodatki które stworzą spójny charakter przestrzeni. Przywiązujemy dużą wagę do tego jak prezentuje się kącik słodkości,
 • transport na terenie Kielc – dostarczenie słodkości, naczyń i dodatków oraz odbiór po zrealizowanym zlecenie. Dla realizacji poza miastem Kielce – należy doliczyć usługę transportu – 1zł za 1km.

Naszą ofertę dzielimy na 4 pakiety (ceny na 2021 rok):

 • Pakiet MINI – w cenie 1099 zł brutto – 7 naczyń ze słodkościami,
 • Pakiet STANDARD – w cenie 1 599 zł brutto – 12 naczyń ze słodkościami,
 • Pakiet FULL – w cenie 1 899 zł brutto – 16 naczyń ze słodkościami,
 • Pakiet PREMIUM – w cenie 2 099 zł brutto – 20 naczyń ze słodkościami.

Już wiem jaki chce pakiet!

Koszt na osobę

Jak pisałam wyżej, nie jesteśmy w stanie ustalić ilości na 1 gościa. Dlatego, że ciężko określić ile dane osoba zjedzą oraz ile spośród naszych gości skusi się na słodycze. Jedna osoba może skosztować 2 słodyczy, a inna być stałym bywalcem kącika i spróbować każdego rodzaju.
Przez pryzmat naszych doświadczeń, oraz rozmów z naszymi klientami, dokonaliśmy podziału pakietów na różne przyjęcia. Określiliśmy również, mniej więcej, ile może być słodyczy w takim pakiecie. Ostateczna ilość słodkości uzależniona jest od wyboru słodyczy – a wyboru zawsze dokonuje Klient.

Nasz pakiety:

 • Pakiet MINI – dedykowany jest małym przyjęciom – takim jak urodzinki, kameralne przyjęcia. Najczęściej wybierane są na imprezy do 20 – 40 osób.
  W takim pakiecie szacunkowa ilość słodkości to około 100 – 150 sztuk.
 • Pakiet STANDARD – dedykowany jest małym / średnim przyjęciom – takim jak chrzciny, komunie, kameralne wesela. Najczęściej wybierane są na imprezy do 40 – 70 osób.
  W takim pakiecie szacunkowa ilość słodkości to około 200 – 250 sztuk.
 • Pakiet FULL – dedykowany jest średnim przyjęciom – takim jak chrzciny, komunie, wesela. Najczęściej wybierane są na imprezy do 70 – 120 osób.
  W takim pakiecie szacunkowa ilość słodkości to około 300 – 350 sztuk.
 • Pakiet PREMIUM – dedykowany jest większym przyjęciom – takim jak wesela. Najczęściej wybierane są na imprezy do 120 – 170 osób.
  W takim pakiecie szacunkowa ilość słodkości to około 350 – 400 sztuk.

Na przyjęcia dla większej ilości osób proponujemy dodanie ścianki donuts z 32 sztukami pączków. Można oczywiście zamówić większą ilość naczyń – wtedy usługa wyceniana jest indywidualnie.

Teraz już wiesz, ile kosztuje słodki stół. Mamy nadzieje, że nasze pakiety ułatwią Was wybór i będziecie mogli dostosować kąciki słodkości do Waszej imprezy. W razie pytań – służymy pomocą!

Skontaktuj się z nami!

Sprawdź także: