Trendy na rok 2021 w słodkich stołach

Trendy na rok 2021 w słodkich stołach

Poprzedni rok, ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, był ciężki dla całej branży weselnej. Większość ma jednak nadzieje, że w tym sezonie ślubnym znów będziemy mogli cieszyć się ze wspólnych rodzinnych uroczystości. Organizując wesele w 2021 roku należy odnaleźć się w nowej rzeczywistości i stworzyć taką oprawę, która będzie zgodna z narzuconymi zasadami i reżimem sanitarnym. To wielkie wyzwanie dla całej branży ślubnej, w tym również dla firm organizujących słodkie stoły.

Należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, ale warto przypomnieć sobie, że wesele to czas wspólnego świętowania i celebrowania miłości.  Oprawa ślubu powinna nastrajać pozytywnie i sprawić, że uczestnicy wesela będą mieli piękne wspomnienia w tych trudnych czasach. Najlepiej zadbać o kolorowe kwiaty, pasujące dodatki, ale również o atrakcje weselne. Świetnym urozmaiceniem wesela są słodkie stoły, które nie tylko zadbają o podniebienia gości, ale również zachwycą swoją aranżacją. Co będzie popularne w 2021 roku na weselach, a dokładnie na candy barach?  Poniżej 5 trendów na sezon 2021 w słodkich stołach.

Zapytaj o ofertę!

 

1. Przede wszystkim dystans

Zauważalnym trendem na słodki stół 2021 są specjalne podesty, które zastąpiły stoły. Obecnie modne są wysokie podesty w kształcie walca. Nie tylko pięknie wyglądają, ale również dają możliwość rozłożenia słodkości w większym odstępie co daje swobodę uczestnikom w podchodzeniu do słodkości. To samo można zrobić z ze metalowymi podestami, stolikami lub krzesełkami. Takie w industrialnym stylu, dodadzą charakteru aranżacji.

Jeśli chodzi o słodkości to dobrym pomysłem jest stworzenie takich zestawów, które będą odpowiednie na 1 osobę. Małe porcje ułatwią zabranie słodyczy ze sobą do stolika. Co można w ten sposób zapakować? Owoce w oddzielnych rożkach, cukiereczki w osobnych pudełeczkach, popcorn w pojedynczych torebkach. Możliwości jest wiele. Trzeba zapewnić poczucie bezpieczeństwa gościom i jak najlepiej ułatwić im korzystanie z atrakcji weselnej jakim są candy bary.

 

 

 

 

 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post udostępniony przez Candy Bar Decoración (@candybardecoracion_ve)

 

 

 

 

 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post udostępniony przez Słodki Stół Kielce (@kacikslodkoscikielce)

 

2. Ekologiczne podejście

Coraz więcej mówi się o ekologii i wpływie konsumentów na otaczających nas świat. Mocno zauważalnym trendem środowiskowym jest chęć ograniczenia nadmiaru plastiku w bezpośrednim otoczeniu. Warto o tym pamiętać organizując różnego rodzaju przyjęcia. Jak można to wykorzystać w branży słodkich stołów? Zamiast plastikowych pojemników na deserki, warto wykorzystać szklane słoiczki. Zamiast plastikowych łyżeczek, warto skorzystać z metalowych sztućców dostępnych na sali lub wykorzystać ich drewniane odpowiedniki. To samo tyczy się talerzyków i słomek.

Przy tym trendzie, warto również wspomnieć, że bardzo popularne w tym roku będą motywy roślinne. Modne będą polne kwiaty, suszone ozdobne trawy i dekoracje ścienne stworzone z zielonych liści. To świetna alternatywa na strojne bukiety czy plastikowe ozdoby. Naturalne dodatki na pewno będą królowały na weselach organizowanych w 2021 roku.

 

 

 

 

 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post udostępniony przez Anna Wojtala (@k_w_i_a_c_i_a_r_a)

3. Niech żyje kolor

Kolorem (a dokładnie kolorami) roku 2021 wg Instytutu Pantone jest szary oraz żółty. Firma tłumaczy, że wybrała odcienie odnoszące się do siły i nadziei. To połącznie nawiązujące do optymizmu i  odporności co wiąże się z globalną pandemią i obecną sytuacją na świecie. Czy to oznacza, że tegoroczne wesela mają zostać zorganizowane w tych kolorach? Że sale weselne będą wybierały tylko te odcienie przy aranżacji przyjęcia? Oczywiście, że nie.  Ten trend pokazuje, że warto postawić na mocniejsze akcenty przy dekorowaniu wesela. Mogą to być kolorowe świeczniki albo żywe odcienie kwiatów. Warto wprowadzić trochę niebanalnego połączenia kolorystycznego, który zapadnie dłużej w pamięci uczestników wesela.

Kolor obecny jest również w zestawieniu trendów na 2021 stworzonym przez serwis Pinterest. Według nich, najnowszym trendem będą kolorowe naczynia, które urozmaicą aranżacje na stołach. Ten nurt można łatwo wprowadzić jako element dekoracyjny na słodkich stołach. Będą świetną alternatywą lub uzupełnieniem do szklanych i białych naczyń.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez PANTONE (@pantone)

4. Niebanalne słodkości czyli słodki stół 2021

Ważnym trendem w 2021 roku będzie kreatywne podejście do jedzenia. Czy to za sprawą nietuzinkowych smaków, połączeń czy oryginalnego wyglądu. Już teraz na Instagramie można zauważyć oryginalne słodkości w zaskakujących geometrycznych wzorach. Coraz więcej pojawia się niebanalnych słodyczy – jak ciasta w kształcie serca z ostrymi krawędziami czy przypominające obłoki.

 

 

 

 

 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post udostępniony przez ТОРТЫ НА ЗАКАЗ КАЗАНЬ (@dinas_home_bakery)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez D Bar Denver (@dbardenver)

 

 

 

 

 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post udostępniony przez Торты, Рецепты, Секреты (@russiancakes)

 

5. Personalizacja 

Od dawna spersonalizowane przyjęcia są na szycie listy ulubionych imprez. Tak będzie również w tym roku. Zarówno w przypadku wesel, jak również słodkich stołów w 2021. Nie wystarczy już przygotować aranżacji w odpowiednim stylu lub kolorze przewodnim. Teraz liczą się dodatki z inicjałami Pary Młodej, imieniem solenizanta czy logiem firmy. Im więcej elementów, które nadają indywidualnego charaktery imprezy, tym lepiej. Nie wiesz jak spersonalizować słodycze? Napisz lub zadzwoń do nas, a pomożemy Ci!

Spersonalizowany Słodki Stół

Niebieski Słodki Stół

 

Jak co roku, pojawiają się nowe wytyczne na zorganizowanie najmodniejszych przyjęć. Nie warto wszystkich wprowadzać w życie, ale warto podpatrzeć i zainspirować się nimi. Może wprowadzić kilka do swoich planów lub eksperymentować i łączyć ze sobą kilka elementów. Otwórzmy się na nowe rzeczy, ale nie zapominajmy przy tym o własnych preferencjach. Chętnie pomożemy w organizacji twojej najlepszej wersji słodkiego stołu.  Zapraszamy do kontaktu

Źródła:

 

Skontaktuj się z nami!